loading
  • Wzrost sprzedaży o ponad 17% w 2016 roku
  • Najlepszy wynik Opla w Polsce od 16 lat

Warszawa. Mijający rok był wyjątkowo udany dla marki Opel na polskim rynku. Po rekordowym wyniku listopadowym, Opel kontynuował świetną passę w grudniu. W ostatnim miesiącu zeszłego roku klienci kupili
3 8771 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t, co stanowi ponad 37% wzrost w stosunku do grudnia 2015 roku. Był to najwyższy wzrost wśród czołowej dziesiątki oraz najlepszy grudniowy wynik Opla w Polsce od 13 lat. Cały rok zakończył się również rekordowo, bo najlepszym wynikiem sprzedaży od 16 lat. Łącznie w 2016 roku do polskich klientów trafiło 37 480 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Oznacza to 17,5% wzrostu (5 586 sztuk) w porównaniu z 2015 rokiem (łączna sprzedaż: 31 894 samochody). Udział Opla w polskim rynku samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t wyniósł 7,88%.

„Rok 2016 był świetny dla Opla. Nie tylko po raz trzeci z rzędu zanotowaliśmy wzrost sprzedaży, ale także osiągnęliśmy piąty najlepszy wynik w historii marki w Polsce. Dzięki tak imponującym rezultatom, umocniliśmy naszą pozycję jednej z najchętniej wybieranych marek przez polskich klientów” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Opel Poland.

Najpopularniejszym modelem w gamie Opla jest Astra. W całym roku aż 14 819 jej egzemplarzy trafiło do wielbicieli czterech kółek. Wynik ten oznacza ponad 39% wzrost w stosunku do porównywalnego okresu 2015 roku. Na drugiej pozycji uplasowała się Corsa z wynikiem 6 770 egzemplarzy, a trzecie miejsce zajęła Mokka, 4 481 sztuk, której nowa generacja niedawno zadebiutowała w krajowych salonach dealerskich. Ponadto, Opel Astra był liderem w segmencie klientów indywidualnych, a łącznie aż trzy modele Opla znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych aut przez tę grupę klientów.

Nie mniejszą popularnością cieszyły się nasze samochody dostawcze do 3,5 t. Marka w 2016 roku zanotowała 26% wzrost sprzedaży tego typu pojazdów, dzięki czemu znalazła się wśród liczących się graczy tego segmentu. Najpopularniejsze modele w dostawczej gamie Opla to Vivaro (1 656 sztuk) i Movano (1 484 sztuki).

„W 2017 roku będziemy kontynuować największą ofensywę modelową w historii marki. Przed nami wiele premier, między innymi nowej generacji naszego flagowego modelu, Opla Insignii, oraz debiut dwóch crossoverów – Crosslanda X i Grandlanda X. Dzięki nim wzmocnimy jeszcze bardziej naszą gamę modelową oraz wejdziemy w nowe, bardzo modne segmenty rynku. Mamy zatem wszelkie powody, aby optymistycznie patrzeć w przyszłość!” – dodał Mieczkowski.

1 Dane wg PZPM na podstawie CEP

Do góry