loading

Rüsselsheim. Rok 2016 zaczął się dobrze: 14 stycznia Opel opublikował pierwsze zdjęcia  modelu GT Concept. Reakcja internautów była entuzjastyczna — fani marki zachwycili się futurystycznym samochodem jeszcze przed jego światową premierą, która odbyła się na początku marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Atrakcyjny dwuosobowy pojazd został okrzyknięty „Samochodem Targów”. Dodatkowo podczas genewskiej wystawy panel ekspertów uhonorował Nowego Opla Astrę tytułem  europejskiego „Samochodu Roku 2016” (COTY: Car of the Year). Już wtedy można było przewidzieć, że model stanie się bestsellerem. Do dziś liczba zamówień na kompaktową Astrę Hatchback i Astrę Sports Tourer przekroczyła 300 000. Na genewskim salonie zaprezentowano też drugą nowość rynkową Opla, MOKKĘ X,  która kontynuuje dobrą passę swojej poprzedniczki.

W kwietniu zespół odpowiedzialny za lekkie pojazdy użytkowe marki Opel świętował wyprodukowanie 750-tysięcznego egzemplarza modelu Vivaro w fabryce w Luton (Anglia). Uwagę entuzjastów motoryzacji przyciągnęła także Nowa Zafira o świeżej stylistyce, oferująca komfortowe warunki podróży nawet dla siedmiu pasażerów.

Sporo działo się także w Kaiserslautern i Dudenhofen. Z okazji 50. rocznicy obu obiektów udostępniono je zwiedzającym. W sierpniu nastąpiło oficjalne otwarcie stadionu OPEL ARENA w niemieckiej Moguncji. Inauguracyjny mecz pomiędzy drużynami Meinz 05 a Liverpoolem obserwował z ławki Jürgen Klopp, ambasador marki Opel i menedżer londyńskiego zespołu. Sponsoring stadionu jest kolejnym przejawem zaangażowania Opla w promocję profesjonalnej i lokalnej piłki nożnej.

Wrzesień przyniósł kolejny sukces. Opel Ampera-e zasilany całkowicie napędem elektrycznym znalazł się w centrum zainteresowania gości Salonu Samochodowego w Paryżu. Nowy model szczyci się zasięgiem ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu1, czyli co najmniej o 100 kilometrów więcej niż najmocniejszy rywal z tego segmentu.

Rok 2016 obfitował także w sportowe sukcesy. Za kierownicą Opla ADAMa R2 Marijan Griebel wygrał rajdowe mistrzostwa Europy juniorów. Griebel jest pierwszym Niemcem od 15 lat, który zdobył tytuł rajdowego mistrza Europy.

W listopadzie Opel ogłosił strategię na kolejny rok. Ofensywa modelowa „7 w 17” oznacza siedem premier w 2017 roku. Dyrektor generalny Opla, dr Karl-Thomas Neumann, powiedział: „Siedem modeli w ciągu zaledwie jednego roku — tego w historii Opla jeszcze nie było! 2017 będzie świetnym rokiem dla naszej marki. Nie tylko dlatego, że pojawi się tak wiele nowych samochodów, ale także ze względu na to, że każdy z nich zapowiada się jako gwiazda w swoim segmencie”. Pierwszym z „siedmiu wspaniałych” będzie nowa generacja flagowego Opla Insignii. Samochód o całkowicie odnowionej stylistyce i masie zredukowanej nawet o 175 kilogramów w porównaniu z poprzednikiem zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie. Największy samochód osobowy marki Opel będzie dostępny jako 5-drzwiowy Grand Sport, kombi Sports Tourer oraz uterenowiony Country Tourer. Na wiosnę Opel Ampera-e zadebiutuje w Europie, a wkrótce po niej Opel Crossland X, nowy crossover z segmentu B, i stylowy SUV Grandland X.

Dr Karl-Thomas Neumann podsumowuje: „Ogłosiliśmy największą ofensywę modelową w historii naszej firmy i dotrzymujemy obietnicy. W latach 2016–2020 na rynku pojawi się 29 nowych modeli Opla. Chciałbym podziękować naszym klientom, internautom i wszystkim zainteresowanym marką Opel. Życzę Państwu Wesołych Świąt i fantastycznego 2017 roku”.

1 Pomiar dokonany wg cyklu NEDC (nowego europejskiego cyklu jazdy), dane wstępne.

Informacja jest ważna na dzień publikacji. Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzenia do oferty opisanych modeli w poszczególnych krajach będą ogłoszone w terminie późniejszym. Niektóre modele, wersje, elementy wyposażenia lub usługi mogą być dostępne wyłącznie na wybranych rynkach lub za dodatkową opłatą.

Do góry