loading
  • Dla poszukiwaczy przygód: flagowa Insignia z zadziornym wyglądem i ekskluzywnym wyposażeniem
  • Na każdy teren: napęd na wszystkie koła z funkcją wektorowania momentu obrotowego i prześwit zwiększony o 20 mm
  • Dla entuzjastów osiągów: mocne silniki gwarantujące przyjemność z jazdy
  • Dla najbardziej wymagających: znakomita technologia i nowe usługi OnStar
  • Na każdy gust: program Opel Exclusive i nieograniczona paleta kolorów
  • Światowa premiera we wrześniu we Frankfurcie, a wkrótce potem premiera rynkowa u Dealerów

Rüsselsheim. Nowe flagowe modele Opla – Insignia Grand Sport i Insignia Sports Tourer – niedawno miały światową premierę w Genewie, ale duet marzeń wkrótce stanie się mistrzowskim trio. Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, Nowa Insignia będzie dostępna także w wersji dla poszukiwaczy przygód – z napędem 4x4 oraz w off‑roadowej stylizacji, jako Nowy Opel Insignia Country Tourer. Samochód pojawi się u Dealerów wkrótce po debiucie na Salonie Samochodowym we Frankfurcie (14-24 września), ale przyjmowanie zamówień rozpocznie się już w czerwcu. Wszechstronny model to idealna propozycja dla entuzjastów sportów zimowych i wyjazdów poza miasto, a także dla każdego, kto ceni indywidualny styl.

Nowy Opel Insignia Country Tourer imponuje tymi samymi zaletami, co Grand Sport i Sports Tourer – dzięki zupełnie nowej architekturze jest przestronny i znacznie lżejszy od swojego poprzednika. Jak przystało na model flagowy, również udostępnia liczne innowacyjne rozwiązania i przyciąga uwagę niepowtarzalnym urokiem w stylu „country”: czarne elementy ochronne dookoła dolnej części nadwozia oraz srebrne osłony najazdowe podkreślają surowy uterenowiony wizerunek. Klienci poszukujący jeszcze większej indywidualizacji będą mogli z czasem skorzystać z programu Opel Exclusive, wybierając między innymi swój własny, ulubiony kolor.

Gotowy na przygody: czołowe rozwiązania w zakresie napędu i konstrukcji podwozia

Flagowy Opel w wydaniu terenowym: Nowa Insignia Country TourerSzeroka oferta zespołów napędowych – w tym zupełnie nowy najmocniejszy silnik wysokoprężny – obiecuje znakomite osiągów Opla Insignii Country Tourer, który będzie także dostępny z nową 8-biegową przekładnią automatyczną i przełomowym napędem na wszystkie koła. System ten zastosowany w Insignii Country Tourer charakteryzuje się najwyższą kulturą pracy w swojej klasie. Zamiast tradycyjnego tylnego mechanizmu różnicowego, który przenosi jednakową ilość momentu obrotowego na każde z tylnych kół, w Oplu Insignii Country Tourer zastosowano dwa elektrycznie sterowane sprzęgła wielotarczowe, które umożliwiają bardziej indywidualne i precyzyjne przekazywanie mocy na poszczególne koła, niezależnie od warunków drogowych i pogodowych. Aby przeciwdziałać tendencji do podsterowności w ciasnych zakrętach pokonywanych z dużą prędkością, system przekazuje więcej momentu obrotowego na koło po zewnętrznej stronie łuku, uwzględniając położenie pedału przyspieszenia i kierownicy. Dzieje się to w ułamkach sekundy i nie wymaga żadnej interwencji ze strony kierowcy. Funkcja ta wspomaga stabilizację pojazdu. Ponadto Insignia skręca z większą precyzją i bardziej spontanicznie reaguje na polecenia kierowcy. Skutkuje to wzorowym prowadzeniem oraz poprawą stabilności i sterowania bez względu na sytuację.

Adaptacyjny układ jezdny FlexRide, w którym wprowadzono kolejne udoskonalenia, zapewnia zoptymalizowane i dostosowane do sytuacji właściwości jezdne. System FlexRide koryguje charakterystykę pracy amortyzatorów, przekładni kierowniczej, przepustnicy oraz punkt zmiany przełożeń (w przypadku skrzyni automatycznej) – niezależnie lub według jednego z trzech trybów pracy wybieranych przez kierowcę: Standard, Sport i Tour. Nowe centralne oprogramowanie modułu sterującego trybami jazdy decyduje o charakterystyce i działaniu zawieszenia adaptacyjnego. Jego zadaniem jest nieprzerwane analizowanie danych pochodzących z czujników w powiązaniu z ustawionymi parametrami, a także rozpoznawanie stylu jazdy danego kierowcy.

„Country Tourer jest doskonałą propozycją dla tych, którzy chcą korzystać z ultranowoczesnych opcji łączności i systemów wspomagających kierowcę w przestronnym wnętrzu Nowej Insignii, wyróżniającej się indywidualnym stylem i terenowymi możliwościami. Kombi o wyglądzie zachęcającym do poszukiwania przygód to idealny samochód dla fanów Insignii gustujących w bardziej surowym wzornictwie” – powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w firmie Opel.

Muskularne nadwozie, przestronne wnętrze: Insignia dla fanów wypraw poza miasto

Nowa Insignia Sports Tourer prezentuje się świetnie już w tradycyjnej wersji: w zinterpretowanej na nowo koncepcji stylistycznej Opla połączenie elementów sportowych z elegancją przyniosło oszałamiający efekt. Jednym z fundamentów imponujących osiągów i zwrotności jest zupełnie nowa, lekka architektura pojazdu. Country Tourer ma te wszystkie cechy i wiele innych. Surowszy i bardziej indywidualny urok sprawia, że zajmuje ona najwyższe miejsce w hierarchii dostępnych wersji modelu. Projektanci i inżynierowie pracujący nad tą odmianą Insignii od samego początku starali się nadać jej wyrazisty charakter.

Przód nadwozia Nowej Insignii Country Tourer prezentuje się jeszcze okazalej niż w przypadku Sports Tourer. Wydatna, muskularna osłona chłodnicy i wąskie reflektory optycznie poszerzają przód samochodu, a srebrna osłona najazdowa w dolnej części zderzaka optycznie obniża sylwetkę i podkreśla jej stabilność. Surowości dodają również plastikowe czarne panele ochronne w dolnej części nadwozia, wzdłuż linii bocznej oraz na nadkolach. W podobnym stylu utrzymany jest tył samochodu – srebrna osłona najazdowa i ozdobna końcówka układu wydechowego sprawiają, że nadwozie wydaje się jeszcze niższe i szersze niż w rzeczywistości.

„Chcieliśmy, aby Nowa Insignia Country Tourer prezentowała się solidnie pod każdym względem, zachowując jednocześnie elegancję charakterystyczną dla wzornictwa Opla, będącego połączeniem „artystycznego kunsztu z niemiecką precyzją” – powiedział Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania. „Estetyce typowej dla flagowego modelu towarzyszy atletyczna sylwetka wzmocniona surowymi off-roadowymi detalami”.

Klienci zainteresowani nadaniem Insignii jeszcze bardziej unikatowych cech wkrótce będą mieli do dyspozycji niezliczoną paletę opcji w ramach programu Opel Exclusive uruchamianego wraz z premierą Insignii Country Tourer. Oprócz standardowych kolorów w ofercie pojawi się 15 dodatkowych lakierów dostępnych tylko w programie Exclusive. To jednak nie wszystko. Eksperci Opel Exclusive mogą odtworzyć dowolny odcień na podstawie próbki lub zdjęcia dostarczonych przez klienta. Kolejne opcje ekskluzywnej personalizacji to dodatkowe wzory obręczy kół i wersje skórzanej tapicerki.

Nowa Insignia Country Tourer jest niezwykle praktyczna. Została ona wyposażona w system automatycznego odblokowywania zamków drzwi i sterowania zapłonem Open&Start. Ogromnym ułatwieniem przy załadunku jest także funkcja otwierania i zamykania klapy bagażnika ruchem stopy pod tylnym zderzakiem (piktogram pojazdu wyświetlany na podłożu wskazuje lokalizację czujnika ruchu). W celu zwiększenia pojemności bagażnika do 1665 litrów, tj. o dodatkowe 130 litrów w porównaniu z dotychczasowym modelem, Nowa Insignia Country Tourer została wyposażona w opcjonalną funkcję składania tylnej kanapy w proporcji 40/20/40, co umożliwia elastyczne powiększanie przestrzeni bagażowej. Oparcie tylnej kanapy można złożyć za naciśnięciem przycisku znajdującego się w bagażniku. Standardowe relingi dachowe nie tylko podkreślają przygodowy charakter samochodu, ale także zwiększają jego funkcjonalność: dach można obciążyć dodatkowymi 100 kilogramami bagażu.

Rozstaw osi wydłużony o 92 mm umożliwił uzyskanie jeszcze bardziej przestronnego wnętrza, zwłaszcza z perspektywy pasażerów podróżujących z tyłu. Dobremu samopoczuciu w podróży sprzyjają też takie rozwiązania, jak konsola centralna delikatnie nachylona ku kierowcy, luksusowe ergonomiczne przednie fotele certyfikowane przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. – Akcja na rzecz Zdrowych Pleców), oraz podgrzewane skrajne siedzenia z tyłu. Podgrzewana szyba przednia zapewni dobrą widoczność w chłodne dni, a podgrzewana kierownica szybko rozgrzeje zmarznięte dłonie.

Znakomita technologia na pokładzie: bezpieczeństwo, komfort i doskonała łączność

Flagowy Opel w wydaniu terenowym: Nowa Insignia Country TourerPodobnie jak Grand Sport i Sports Tourer, również Insignia Country Tourer jest wyposażona w ultranowoczesne technologie i systemy wspomagające kierowcę, które zapewniają szczególnie wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. Jednym z najciekawszych elementów wyposażenia jest druga generacja innowacyjnych, nagrodzanych adaptacyjnych reflektorów matrycowych LED IntelliLux®. Matryca reflektora LED w Insignii składa się z 16 segmentów diodowych zintegrowanych w bardzo wąskim kloszu. System zapewnia doskonała widoczność i oferuje takie funkcje, jak innowacyjne aktywne doświetlanie zakrętów czy specjalne punktowe źródło światła, pozwalające na zwiększenie zasięgu świateł drogowych aż do 400 metrów. Inne funkcjonalności dostępne dla tego modelu to m.in. wyświetlacz projekcyjny (HUD), system kamer 360°, adaptacyjny tempomat (ACC) z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego (AEB), asystenta pasa ruchu (LCA) z automatyczną korektą toru jazdy oraz system ostrzegania o zbliżającym się z tyłu pojeździe (RCTA).

Znakomitą rozrywkę oraz kompleksową łączność zapewniają najnowsze systemy multimedialne IntelliLink współpracujące z interfejsami projekcji ekranu smartfona Apple CarPlay i Android Auto1. Smartfon można sprawnie zintegrować z pokładowym systemem multimedialnym, a opcjonalna ładowarka indukcyjna umożliwia bezprzewodowe ładowanie baterii2. Na pokładzie znajduje się także system OnStar, czyli osobisty opiekun kierowcy. Szeroka oferta usług i funkcjonalności obejmuje między innymi automatyczne reagowanie na zderzenie czy pomoc w odzyskaniu skradzionego pojazdu. Dwie nowe usługi w portfolio OnStar to pomoc przy rezerwacji pokoju hotelowego3 oraz wyszukiwaniu miejsc do parkowania4. Obydwie usługi są realizowane za pośrednictwem opiekuna OnStar, który na życzenie może zarezerwować pokój w hotelu i wskazać dogodny parking.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna Insignii Country Tourer może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

1 Funkcja projekcji ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą interfejsu Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez interfejs Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznej). Więcej informacji o interfejsach znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/

2 Dotyczy kompatybilnych telefonów, dostosowanych do ładowania bezprzewodowego.

3 Przez portal booking.com. Wymagane podanie adresu e-mail i numeru karty kredytowej.

4 Przez serwis Parkopedia.

Do góry