loading
  • W przygotowania do produkcji zainwestowano ponad 500 mln EUR
  • Insignia Grand Sport w białym perłowym kolorze gwiazdą spotkania z pracownikami
  • Dyrektor generalny Opla dr Neumann chwali dotychczas wykonaną pracę i podkreśla znaczenie modelu Insignia

Ruszyła produkcja Nowej Insignii – flagowego modelu OplaRüsselsheim. W macierzystej fabryce Opla w Rüsselsheim rozpoczyna się nowa era: we wtorek taśmę montażową opuściła pierwsza Insignia Grand Sport, wyprodukowana zgodnie z zamówieniem klienta. „Na tę chwilę czekaliśmy od dawna. Nareszcie jest, nowa generacja naszego modelu flagowego. To ważny dzień dla Opla i fabryki w Rüsselsheim” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel dr Karl-Thomas Neumann w czasie uroczystości uruchomienia produkcji drugiej generacji Opla Insignii. „W przygotowania do produkcji nowego reprezentacyjnego modelu zainwestowaliśmy ponad 500 milionów euro” — dodał.

W tym czasie na końcu linii produkcyjnej, w świetle reflektorów, zaparkowała Insignia Grand Sport z 2‑litrowym silnikiem diesla o mocy 170 KM i nadwoziem pokrytym perłowym lakierem w kolorze białym Abalone.

Dr Karl-Thomas Neumann pochwalił pracę całego zespołu zakładów w Rüsselsheim i dodał: „Nowy flagowy Opel jest jednym z filarów naszej ofensywy produktowej, której kulminacja nastąpi za sprawą siedmiu nowych modeli przewidzianych do wprowadzenia na rynek tylko w bieżącym roku”.

Dyrektor fabryki Michael Lewald podziękował wszystkim pracownikom za ich wkład w przygotowanie uruchomienia produkcji Insignii na przestrzeni ostatnich miesięcy. „Cały zespół wykonał gigantyczną pracę, aby umożliwić rozpoczęcie skomplikowanego procesu produkcji. Jestem dumny z Nowej Insignii i naszego zespołu”.

Zamówienia na Nową Insignię w wersjach Grand Sport i Sports Tourer można już składać. Pierwsze trzy egzemplarze z produkcji seryjnej trafią do Polski, Danii i Niemiec. Oficjalna światowa premiera nowego flagowego Opla miała miejsce na Salonie Samochodowym w Genewie, a samochód pojawi się w salonach dealerskich latem bieżącego roku.

Ruszyła produkcja Nowej Insignii – flagowego modelu OplaDr Neumann jest przekonany, że nowa edycja flagowego Opla będzie kontynuować sukces poprzedniczki. Pierwszą generację Insignii — Europejskiego Samochodu Roku 2009 — sprzedano dotąd w liczbie 940 000 egzemplarzy, co stawia ją na czwartym miejscu wśród bestsellerowych modeli Opla.

Dzięki zupełnie nowej architekturze pojazdu nowa Insignia o eleganckiej, usportowionej sylwetce jest o nawet 200 kilogramów lżejsza, niższa i bardziej przestronna od poprzedniczki. Jednym z najciekawszych rozwiązań technologicznych jest inteligentny napęd 4x4 z funkcją wektorowania momentu obrotowego, sterującą rozdziałem momentu obrotowego na poszczególne koła w ciągu milisekund. Nowa Insignia oferuje także liczne systemy wspomagające kierowcę, podnoszące bezpieczeństwo i komfort jazdy. Są to między innymi matrycowe reflektory LED IntelliLux® drugiej generacji, adaptacyjny tempomat (ACC) czy systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW) i utrzymania pasa ruchu (LKA).

Informacja jest ważna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna oraz szczegółowe informacje na temat modelu Insignia Grand Sport oraz Insignia Sports Tourer są dostępne na www.opel.pl i u Dealerów marki Opel.

Do góry