loading
  • Znana fotografka gwiazd przedstawia modele Opla w sezonowej scenerii
  • Supermodelka i gwiazda Internetu przed obiektywem
  • Wernisaż „Cudowna kraina marzeń Opla” z motywami z kalendarza zaplanowany na początek 2017 roku
 Rüsselsheim. Najnowsza sesja zdjęciowa do kalendarza Opla na 2017 rok kontynuuje udane sesje z ubiegłych lat: Opla ADAMa sfotografował już gwiazdor estrady Bryan Adams, a światowej sławy projektant mody Karl Lagerfeld upamiętnił  swoją równie słynną birmańską kotkę Choupette na zdjęciach z Oplem Corsą. Teraz przyszła kolej na „Cudowną krainę marzeń Opla”. Tak nazywa się nowy projekt, w ramach którego fotografka gwiazd Ellen von Unwerth zabiera nas w podróż w czasie.

Na tle różnych pór roku pokazuje nam najwspanialsze modele Opla z przeszłości, współczesności i przyszłości. Oprócz samochodów na planie zdjęciowym urządzonym w studio filmowym Babelsberg pojawiły się także inne znakomitości: supermodelka Georgia May Jagger – córka Micka Jaggera z Rolling Stones i top modelki Jerry Hall – oraz Marudny Kot (Grumpy Cat), najpopularniejsza kotka w Internecie, którą polubiło 8,7 miliona użytkowników Facebooka.

„Georgia May Jagger i Marudny Kot to dwie najważniejsze postaci występujące w projekcie «Cudowna kraina marzeń Opla»”. Z kolei Ellen von Unwerth to niezwykła artystka, która przez obiektyw swojego aparatu potrafi w szczególny sposób spojrzeć zarówno na modelki, jak i na samochody. Po «Corsie, Karlu i Choupette» kontynuujemy fotografowanie słynnych kotów w nowym wymiarze” – tak o sesji zdjęciowej w Studio Babelsberg powiedziała Tina Müller, dyrektor Opla ds. marketingu.

Georgia May Jagger, która swoim niebanalnym wdziękiem wzbudziła już sensację w kampaniach marek H&M i Thomas Sabo,  została sfotografowana w marzycielskiej i tajemniczej scenerii.

 W projekcie nad kalendarzem Opla na 2017 rok Jagger kolejny raz współpracuje z niemiecką fotografką gwiazd i byłą modelką Ellen von Unwerth, znaną  z niekiedy chłodnego, ale intensywnego i przyciągającego uwagę stylu. Von Unwerth przedstawia na zdjęciach samochody marki Opel w towarzystwie zwierząt i ludzi, harmonijnie wpisane w scenerię pór roku. Marudny Kot – kotka, której prawdziwe imię brzmi Tardar Sauce („sos tatarski”) – jest gwiazdą Internetu.

Słynna kotka z niezadowolonym wyrazem pyszczka po raz pierwszy bierze udział w kampanii europejskiego producenta samochodów. Mieszkająca na co dzień w Arizonie, jest znana internautom z całego świata. Tardar Sauce ma własną stronę na Facebooku i występuje w licznych filmach na YouTube, a nawet doczekała się własnej podobizny w gabinecie figur woskowych Madame Tussauds.

Podobnie jak w przypadku kalendarzy ze zdjęciami Bryana Adamsa i Karla Lagerfelda, również prace powstałe w ramach projektu „Cudowna kraina marzeń Opla” zostaną zaprezentowane na wernisażu. Zatem już na początku 2017 roku fani Opla, Ellen von Unwerth, Georgii May Jagger i Marudnego Kota mogą spodziewać się wystawy fascynujących kadrów, które trafią do kalendarza, oraz zdjęć zza kulis samej sesji fotograficznej. Obecność na wernisażu zapowiedzieli wszyscy artyści, w tym Grumpy Cat!

Do góry