loading
  • Opel Insignia drugiej generacji: Grand Sport i Sports Tourer gotowe na podbój rynku
  • Osobisty opiekun: rezerwacja pokoju w hotelu i wyszukiwanie miejsca parkingowego przez  OnStar
  • Personalizacja: nowy program Opel Exclusive i nieograniczona paleta kolorów
  • eXcytujący crossover: pierwsza publiczna prezentacja nowego Crosslanda X
  • 7 w 17: trwa ofensywa produktowa Opla – 7 nowych modeli w tym roku

Ofensywa produktowa Opla: nowa Insignia i Crossland X w centrum uwagi

Rüsselsheim/Genewa. Dla firmy Opel tegoroczny 87. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie to przede wszystkim okazja do zaprezentowania, jak eXcytujące są nowe modele marki. Producent z Rüsselsheim po raz pierwszy pokazał światu Nowego Opla Insignię w odmianach: Grand Sport i Sports Tourer. Oprócz flagowego modelu zaprezentowany został również eXtremalnie modny i uniwersalny Crosslanda X. Ofertę Opla na genewskim salonie uzupełnia debiut nowej usługi osobistego asystenta dostępnej w ramach systemu OnStar oraz premiera nowego programu Opel Exclusive, dzięki któremu nabywca Insignii będzie mógł dostosować swój egzemplarz do własnych upodobań.

Nowy Opel Insignia jest w doskonałej formie. Oparty na nowej architekturze flagowy model zachwyca sportowo-elegancką stylistyką coupé, bezkompromisowo przestronnym wnętrzem oraz najwyższym poziomem bezpieczeństwa i komfortu. Samochód zapewnia także mnóstwo przyjemności z jazdy. Druga generacja Insignii imponuje nie tylko niezwykłą sylwetką i przyjazną atmosferą wnętrza, ale także inteligentnymi technologiami, począwszy od wyznaczających trendy matrycowych reflektorów LED IntelliLux® poprzez zaawansowany system napędu 4x4 z wektorowaniem  obrotowego po nowoczesne systemy wspomagające kierowcę i innowacyjny wyświetlacz projekcyjny kierowcy (HUD). Ważnym dopełnieniem wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa jest aktywna maska silnika, zapewniająca lepszą ochronę pieszych w razie potrącenia. Ponadto Insignia, jak każdy Opel, oferuje szeroką gamę opcji łączności, w tym integrację smartfona z pokładowym systemem multimedialnym, a także system OnStar, czyli osobistego opiekuna kierowcy, z którym połączyć można się w każdej chwili przy pomocy dedykowanego przycisku w kabinie. Oprócz dostępnych dotąd usług kierowcy Insignii będą mogli skorzystać z rezerwacji pokoju w hotelu1 oraz pomocy w znalezieniu miejsca parkingowego2. Reasumując: Nowy Opel Insignia zachwyca wspaniałą zwrotnością, większą przestronnością oraz doskonałym stosunkiem wartości do ceny, co czyni go poważnym rywalem nawet dla modeli marek premium.

Nowy flagowy model jest również pierwszym Oplem z inteligentnym napędem 4x4 z wektorowaniem momentu obrotowego, ośmiobiegową automatyczną przekładnią i kamerą 360°. W połączeniu z oszczędnymi silnikami nowej generacji, masą obniżoną nawet o 200 kilogramów (w zależności od wersji) oraz niżej osadzonym fotelem kierowcy, Nowa Insignia jest jeszcze zwrotniejsza oraz zapewnia dynamiczne prowadzenie, a tym samym niezwykłe wrażenia z jazdy.

1 Przez portal booking.com. Wymagane podanie adresu e‑mail i numeru karty kredytowej.

2 Przez serwis Parkopedia.

Program Opel Exclusive dla tych, którzy chcą wyróżnić się z tłumu

Ofensywa produktowa Opla: nowa Insignia i Crossland X w centrum uwagiWraz z nowym Oplem Insignią w dwóch odmianach nadwoziowych w Genewie zaprezentowane zostaną nowe usługi OnStar oraz nowy program Opel Exclusive. Program ten pozwoli wyróżnić się na tle innych samochodów poprzez skonfigurowanie Insignii zgodnie z indywidualnymi upodobaniami estetycznymi. Klienci programu Opel Exclusive będą mieli do wyboru nieskończoną paletę kolorów. Jeżeli użytkownik zechce dopasować kolor samochodu do ulubionego krawata albo oczu ukochanej osoby, zespół Opel Exclusive spełni to życzenie.

Oprócz konkretnego koloru w ramach programu Opel Exclusive można będzie wybrać także jedną z trzech wersji wykończenia powłoki lakierniczej nowego Opla. Innowacyjna mieszanka umożliwia nałożenie trzywarstwowej powłoki lakierniczej, charakteryzującej się wyjątkową intensywnością i jednolitością. Powłoka metalizowana odbija z kolei więcej światła, podkreślając połysk nadwozia. Drobne kryształki zatopione w lakierze perłowym zapewniają pokrytym nim powierzchniom wyjątkowy i naturalny blask.

Oferta Opel Exclusive będzie rozszerzana o dalsze możliwości personalizacji, takie jak gama skórzanych tapicerek, obręczy kół oraz elementów stylistycznych zarezerwowanych tylko dla klientów tej ekskluzywnej propozycji.

W ramach programu Exclusive firma Opel będzie również wprowadzać nowe rozwiązania cyfrowe, takie jak zdjęcia w ultrawysokiej rozdzielczości 4K prezentowane w salonie sprzedaży czy rzeczywistość rozszerzona, aby klienci mogli jak najlepiej poznać swój nowy samochód

Odjazdowy crossover wyposażony w ultranowoczesne technologie

W Genewie debiutuje także nowy, elegancki Opel Crossland X. Samochód wyróżnia się odważną stylistyką i atutami SUV-a, jednocześnie wpisując się idealnie w wielkomiejski styl życia. Uniwersalny crossover oferuje największą w tym segmencie pojemność bagażnika: 520 litrów z pięcioma osobami na pokładzie, a także podwyższoną pozycję za kierownicą i wynikającą z tego doskonałą widoczność. Zarówno kierowca, jak i pasażer z przodu mogą zasiadać w ergonomicznych fotelach z certyfikatem niemieckiego stowarzyszenia lekarzy i terapeutów AGR (Akcji na rzecz Zdrowego Kręgosłupa). Opel jest jedynym producentem oferującym taki komfort w tym segmencie (w modelach Crossland X i Mokka X). Rozwiązaniem zwiększającym funkcjonalność Crosslanda X jest ponadto możliwość wzdłużnej regulacji ustawienia tylnej kanapy w zakresie 15 cm.

W nowym crossoverze Opla zastosowano bardzo nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym codzienna eksploatacja auta jest bezpieczniejsza, prostsza i przyjemniejsza. Innowacyjne reflektory adaptacyjne AFL LED, wyświetlacz projekcyjny kierowcy (HUD), panoramiczna kamera cofania (RCV) współpracująca z zaawansowanym systemem wspomagania parkowania (APA), układ ostrzegania przed kolizją (FCA) z wykrywaniem pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)3, układy utrzymania pasa ruchu (LKA), rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, wykrywania senności kierowcy czy system ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBSA) to tylko niektóre przykłady tych rozwiązań. OnStar i systemy multimedialne IntelliLink kompatybilne z interfejsami Apple CarPlay4 i Android Auto4 zapewniają znakomitą łączność ze światem.

Ofensywa produktowa Opla: nowa Insignia i Crossland X w centrum uwagi3 Układ aktywuje się automatycznie przy prędkościach pomiędzy 5 a 85 km/h. Siła hamowania zmniejszająca prędkość wynosi 0,9 g przy prędkościach od 5 do 30 km/h. Przy prędkościach pomiędzy 30 a 85 km/h system redukuje prędkość maksymalnie o 22 km/h. Po przekroczeniu tego progu kierowca musi nacisnąć pedał hamulca, aby bardziej zredukować prędkość.
4 Funkcja projekcji ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą interfejsu Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez interfejs Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji o interfejsach znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlayTM jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. Apple i iPhone są znakami towarowymi firmy Apple Inc., zarejestrowanymi w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google.

7 w 17

Nowy Opel Insignia Grand Sport i Sports Tourer oraz Opel Crossland X odgrywają ważną rolę w ofensywie produktowej „7 w 17”, w ramach której w ciągu bieżącego roku firma Opel wprowadzi na rynek łącznie siedem nowych modeli. W tej grupie znajdzie się także rewolucyjny Opel Ampera‑e, który przewyższa swoich rywali w segmencie elektrycznym potwierdzonym zasięgiem 520 kilometrów (wg cyklu jazdy NEDC), uterenowiony Opel Insignia Country Tourer z napędem 4x4 dla poszukiwaczy przygód oraz jeszcze wygodniejszy i bardziej funkcjonalny Opel Vivaro. Na rynku pojawi się także nowy Opel Grandland X. Crossland X dołączył właśnie do Mokki X w dynamicznie rozwijającym się segmencie CUV/SUV‑B, natomiast Grandland X będzie idealną propozycją dla klientów poszukujących crossovera z segmentu C.

Do góry