loading
  • Tylko latanie jest lepsze: Peter Christian Küspert, wiceprezes Opla ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej, oraz aktor Benjamin Sadler w Oplu GT
  • Żółty anioł: Opel Kadett Caravan w barwach ADAC z gwiazdą świata mody Peymanem Aminem za kierownicą
  • Przyjaźni pomocnicy: ambulans Commodore i Rekord E jako samochód strażacki w akcji

Rüsselsheim. W ramach Bodensee-Klassik w dniach od 5 do 7 maja kierowcy klasycznych samochodów odwiedzą najpiękniejsze zakątki Austrii i południowych Niemiec. Piąta edycja wydarzenia zgromadzi 180 klasycznych samochodów, wśród których nie zabraknie silnej delegacji Opla z trzema kultowymi GT na czele (hasło reklamowe: Tylko latanie jest lepsze). Na trasie z Allgäu do Tyrolu samochody poprowadzą wiceprezes Opla ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej Christian Küspert oraz aktor Benjamin Sadler. Z kolei za kierownicą żółtego Opla Kadetta D Caravan należącego do niemieckiego automobilklubu zasiądzie znany z telewizji juror i agent modelek Peyman Amin. Bodensee-Klassik rozpocznie się w pięknej Bregencji.

Opel GT, Commodore, Rekord i Kadett – każdy entuzjasta motoryzacji kojarzy te nazwy. Na tegorocznym Bodensee-Klassik Opel zaprezentuje imponującą kolekcję złożoną z tych właśnie modeli. Jednocześnie producent samochodów z Rüsselsheim podejmie próbę zbudowania pomostu łączącego chwalebną przeszłość z obecnymi sukcesami i przyszłością. W 1968 roku z linii produkcyjnej zjechał pierwszy Opel GT – elegancki i wizjonerski samochód marzeń. W rajdzie klasyków firmę będą reprezentowały trzy egzemplarze tej ikony stylu. Po blisko 50 latach idea GT jest dziś bardziej aktualna niż kiedykolwiek. W marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie firma pokazała wizjonerski, minimalistyczny i dynamiczny model GT Concept, otwierając nowy rozdział w historii GT i zapowiadając, jak sportowe auta będą wyglądać w przyszłości.

Opel nie może jednak produkować samochodów działających tylko na emocje. W ofercie firmy zawsze były dostępne również wyjątkowo praktyczne modele, jak np. kilka generacji Astry Sports Tourer, która właśnie zadebiutowała w swojej najnowszej odsłonie na polskim rynku. Ambulans Commodore, strażacki Rekord E i „żółty anioł” Kadett D należący do ADAC dowodzą, że Ople poradzą sobie z każdym powierzonym zadaniem.

Do góry