loading

Gliwice/Warszawa. W połowie września br. zakład General Motors Manufacturing Poland (GMMP) rozpoczął regularną produkcję Astry dla marki Holden na rynki Australii i Nowej Zelandii. Pierwsza Astra, w podkreślającym dynamiczną
sylwetkę kolorze czerwonym, wyposażona w nowoczesny i ekonomiczny turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l o mocy 150 KM, trafi do klienta w Australii.

„Nowa Astra, zdobywca tytułu >>Samochodu Roku 2016<<, zyskała międzynarodowe uznanie ekspertów i publiczności, a przede wszystkim klientów. Do chwili obecnej w całej Europie otrzymaliśmy już ponad 250 000 zamówień. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że ten produkowany w Gliwicach bestsellerowy model będzie oferowany również w Australii i Nowej Zelandii.” – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland – Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain Szentgotthard.

Zespół gliwickiej fabryki wykorzystuje swoje kompleksowe doświadczenie, produkując samochody dla czterech marek koncernu General Motors: Opla, Vauxhalla, Buicka i Holdena. Poza właśnie rozpoczętą produkcją nowej Astry, w dla marki Holden Gliwicach produkowane są także modele Astra GTC, sportowa Astra VXR i kabriolet Cascada.

GMMP jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Firma szczyci się długoletnią tradycją w produkcji wysokiej jakości samochodów. Ponadto, w ramach Centrum Usług Wspólnych oraz działów Zakupów, Inżynierii i IT prowadzi działalność usługową dla innych jednostek General Motors na świecie.

W tym roku zakład obchodził Jubileusz Dwudziestolecia podpisania Umowy Inwestycyjnej, która dała początek
jego modelowej ewolucji – dziś GMMP jest jednym z najlepszych zakładów General Motors. Bilans tych dwóch dekad jest imponujący: zakład, dzięki konsekwentnym inwestycjom, jest obecnie nowoczesnym przedsiębiorstwem o złożonym profilu działalności. Produkuje samochody dla czterech marek, dzieląc się jednocześnie wiedzą z młodymi kadrami w ramach programu Inżynier XXI Wieku, a od września br. z uczniami swojej klasy patronackiej o profilu Monter Mechatronik w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym.

Do góry