loading
  • Prestiżowa nagroda od czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych wręczona podczas Salonu Samochodowego w Genewie
 

Rüsselsheim/Genewa. Nowy Opel Astra otrzymał najbardziej zaszczytny w branży tytuł „Samochodu Roku 2016”! Jury złożone z 58 dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 22 kraje europejskie przyznało Astrze łącznie 309 punktów. Volvo XC90 i Mazda MX-5 otrzymały odpowiednio 294 i 202 punkty.


Astra została wybrana spośród 7 finalistów konkursu COTY. Do rywalizacji stanęło łącznie ponad 40 nowych modeli, od sportowych roadsterów, poprzez luksusowe limuzyny, po samochody sportowo-użytkowe.

 

W przeddzień pierwszego dnia prasowego 86. Salonu Samochodowego w Genewie, trofeum za rok 2016, z rąk przewodniczącego jury konkursu „Car of the Year” (COTY) Hakana Matsona, odebrał dyrektor generalny Opla, dr Karl-Thomas Neumann.

 

 „Nowa Astra otwiera nową erę w historii Opla, a zwycięstwo w tegorocznym konkursie o tytuł Samochodu Roku świadczy o tym, że jesteśmy na właściwej drodze” — powiedział dr Karl-Thomas Neumann. „Czujemy się zaszczyceni, przyjmując tak prestiżową nagrodę od czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych”. Od premiery rynkowej jesienią ubiegłego roku Nowa Astra zdążyła już zdobyć takie międzynarodowe nagrody, jak SAFETYBEST 2015 i Złota Kierownica za 2015 rok. Samochód otrzymał także maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Zarówno odmiana pięciodrzwiowa, jak i kombi są oparte na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu.


Źródłem napędu są silniki benzynowe i wysokoprężne wyłącznie najnowszej generacji. Funkcja integracji smartfonu z systemami multimedialnymi oraz system OnStar, czyli przełomowy osobisty opiekun kierowcy, zapewniają dostęp do najnowocześniejszych opcji łączności. Nowa Astra kontynuuje także tradycję Opla w zakresie wprowadzania do segmentu kompaktowego rozwiązań oferowanych wcześniej tylko w samochodach wyższej klasy. Przykładem są matrycowe reflektory LED IntelliLux®.

 

Europejska nagroda „Samochód Roku” została ustanowiona w 1964 roku. Po tegorocznym zwycięstwie Opel ma już na koncie pięć tytułów „Samochodu Roku”. Pierwszy raz dla producenta z Rüsselsheim zdobył go Opel Kadett E w 1985 roku. Dwa lata później ogólnoeuropejską nagrodę otrzymała Omega A. W ostatnich latach Opel tryumfował w tym plebiscycie dwukrotnie: dzięki Insignii w 2009 roku i za sprawą Ampery w 2012 roku.

Do góry