loading
  • Opel Astra zwycięzcą Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS w segmencie C

Warszawa. Opel Astra pokonał w Profesjonalnym Teście Flotowym aż siedmiu konkurentów innych marek i głosami menedżerów flotowych zdobył tytuł Auta Flotowego 2016 roku w segmencie C. Tytuł ten przyznawany jest corocznie przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS), a jego wybór poprzedzają intensywne testy przeprowadzane przez menedżerów flotowych przy współpracy z partnerami merytorycznymi, takimi jak Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, firma EurotaxGlass’s oraz PIMOT.

„Tytuł Auta Flotowego 2016 roku ponownie potwierdza, że Astra to po prostu świetny samochód. Nagroda ta jest dla nas szczególnie ważna, bo przyznają ją menedżerowie flotowi, czyli ludzie, którzy o użytkowaniu  samochodów wiedzą niemal wszystko! – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Opel Poland.

Testowane samochody oceniane są w 7 kryteriach. Jurorzy opiniują stylistykę, funkcjonalności wnętrza oraz właściwości jezdne. Szczegółowej ocenie poddawane są, niezwykle istotne dla użytkowników flotowych, koszty zakupu, koszty serwisowania (wyrażone wyłącznie w kwotach netto, bez rabatów), wartość rezydualna (przy przebiegu 90 tys. km i 36-miesięcznym okresie użytkowania) oraz zużycie paliwa i emisja CO2, mierzone podczas testów przy zastosowaniu systemów telemetrycznych.

Astra jest bestsellerem marki Opel, wielokrotnie nagradzanym przez dziennikarzy i ekspertów branżowych, w tym najbardziej prestiżowym europejskim tytułem Samochodu Roku 2016. Od dnia premiery model znalazł już ponad 300000 nabywców. Kompaktowy Opel jest lżejszy, bardziej efektywny od Astry poprzedniej generacji i oferuje wyższy komfort jazdy. Zarówno wersja 5-drzwiowa jak i kombi są oparte na zupełnie nowej, lekkiej konstrukcji pojazdu. Astra hatchback jest o nawet 200 kilogramów lżejsza od poprzedniczki, a w przypadku wersji kombi ta różnica wynosi do 190 kilogramów. Tak duża redukcja masy znacząco poprawiła zwrotność pojazdu i przyczyniła się do obniżenia zużycia paliwa. Żródłem napędu są silniki benzynowe i wysokoprężne Opla wyłącznie najnowszej generacji. Liczne nowoczesne technologie, systemy wspomagające kierowcę czy funkcjonalności znane dotąd z wyższych segmentów, zwiększają komfort jazdy i bezpieczeństwo osób podróżujących Astrą. Osobisty opiekun kierowcy OnStar oraz interfejsy projekcji ekranu smartfona zapewniają dostęp do najważniejszych licznych opcji łączności. Astra kontynuje również tradycję Opla w zakresie wprowadzania do segmentu kompaktowego rozwiązań dostępnych wcześniej wyłącznie w modelach klasy wyżej. Przykładem są matrycowe reflektory LED IntelliLux®.

Kilka słów o SKFS

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych powstało w 2005 roku w celu kształtowania i wpływania na branżę flotową poprzez propagowanie wiedzy o zarządzaniu pojazdami. SKFS jest najważniejszym organem zrzeszającym osoby zarządzające flotami samochodowymi w Polsce. Na dzień rejestracji SKFS w Krajowym Rejstrze Sądowym członkowie stowarzyszenia zarządzali aż 8 tys. pojazdów. W chwili obecnej liczba ta sięga już ponad 60 tys. Liczba osób zrzeszonych w stowarzyszeniu również wzrosła z 16 do 167 osób.

Do góry