loading
  • Dzień otwarty: 10 września Opel spodziewa się nawet 20 000 gości
  • Rajd: Klassik Tour Kronberg z metą na torze testowym
  • Za kulisami: to, czego fani i goście zawsze chcieli się dowiedzieć
Rüsselsheim/Rodgau-Dudenhofen. Aż 70 kilometrów torów, liczne stanowiska do testów i praców rozwojowych oraz średnio 40 000 kilometrów jazdy dziennie. Od dokładnie 50 lat w Rodgau-Dudenhofen inżynierowie Opla testują każdy nowy model do granic jego możliwości.

 W ten sposób przejechali łącznie nawet 200 milionów kilometrów. Jednak to, co w rzeczywistości dzieje się na terenie o powierzchni 2,8 km2, do tej pory — w przeważającej mierze — pozostawało tajemnicą. W ramach obchodów tej niezwykłej rocznicy, Opel odkrywa swoje centrum testów i prac rozwojowych przed pracownikami, wielbicielami i sympatykami marki. Już 10 września odwiedzający będą mogli zajrzeć za kulisy. Opel spodziewa się nawet 20 000 gości, w tym sławnych sportowców, polityków i ludzi ze świata biznesu.

Głównym punktem programu będzie meta Klassik Tour Kronberg na torze testowym, po której oprowadzi dyrektor generalny Opla, dr Karl-Thomas Neumann. „10 września będzie dniem wyjątkowym dla Centrum Testowego Opla” — mówi wiceprezes Opla ds. inżynierii samochodów, William F. Bertagni. „Na przestrzeni pięciu dekad miejsce to stało się największym i najważniejszym centrum testowym Opla w Europie. Z niecierpliwością czekamy na obchody rocznicy wraz z naszymi gośćmi, aby pokazać im, co dzieje się za kulisami, jednocześnie po raz kolejny udowadniając, że Opel to ekscytująca i przystępna marka”.
 

„Akcja”: Samochody rajdowe, wyścigowe i klasyczne

Tor otwarty będzie w sobotę 10 września od godz. 10:00 do 16:00. Centralnym punktem wydarzeń będzie nowy, niedawno ukończony plac do testowania jazdy w zakrętach („Skid Pad”).

 Obszar o powierzchni prawie 80 000 m2 i prowadzący do niego prosty odcinek o długości 2 km umożliwi w przyszłości m.in. prowadzenie testów jazdy autonomicznej — teraz przez jeden dzień będzie to teren imprezy. To tutaj stanie scena główna i rozgości się catering, zaś liczne atrakcje będą miały miejsce w części centralnej. Rajd klasycznych samochodów, Klassik Tour Kronberg, po raz pierwszy będzie miał metę w Rodgau-Dudenhofen, gdzie odbędą się dwa etapy specjalne. Pierwszy z nich to okrągły tor wysokich prędkości.

W ramach specjalnego testu kierowcy rajdowi przesiądą się tu do nowego Opla Astry, Samochodu Roku 2016. Przez około godzinę, w porze lunchu, odwiedzający będą mogli przyjrzeć się bliżej połyskującym chromem samochodom rajdowym.

„Akcja” to również motto Opel Motorsport: profesjonalni kierowcy samochodów wyścigowych pokażą, co potrafią GTC OPC, ADAM R2 i Astra TCR. Goście poczują się niemal jak w Hockenheimring, ponieważ w ramach pokazów rozmaitych treningów dla kierowców, które regularnie odbywają się w Rodgau-Dudenhofen, na terenie imprezy ustawione zostaną specjalne tory konkursowe. W obchodach rocznicy udział wezmą również zespoły Formuły Student, wspierane przez Opla, które uczestniczą w największych na świecie zawodach sportów motorowych w tej kategorii.

Następnie goście będą mogli odwiedzić czarno-żółtą strefę BVB, zajmującą 700 m2. Partner Opla, klub piłkarski Borussia Dortmund, zaproponuje młodym fanom Opla gry i zabawy zręcznościowe, od nożnego golfa po mini wyścigi Oplem ADAMem. Dla obiecujących kierowców testowych zespół Dudenhofen odtworzy w pomniejszeniu jedne ze swoich najbardziej ekscytujących testów. Ci, którym uda się opanować minitor tortur, mogą liczyć na prawdziwy certyfikat uznanego kierowcy testowego. Wiele atrakcji dla fanów klasycznych samochodów znajdzie się na Alt Opel IG, gdzie wystawionych zostanie około 200 skarbów motoryzacji z ostatnich dziesięcioleci. Ponadto na całym terenie będzie można przyjrzeć się z bliska klasycznym i zabytkowym samochodom ze skarbnicy Opel Classic.

Niecodzienne zaproszenie: odkryj niedostępne zakątki centrum testowego

 Każdy, kto chciałby zobaczyć z bliska tory testowe zazwyczaj niedostępne dla ciekawskich spojrzeń, 10 września będzie miał niepowtarzalną okazję zwiedzić okrągły tor wysokich prędkości, tor górski oraz tor tortur. A to tylko niektóre spośród katuszy, jakim zazwyczaj poddawane są samochody marki Opel. Na miejscu nad wszystkim czuwać będzie także ekipa straży pożarnej z Rodgau- Dudenhofen. Strażacy nie tylko pokażą, co należy zrobić w przypadku pożaru, ale także wysuną z samochodu długą drabinę wysoko, aż do nieba.

Odwiedzający będą mogli zachwycać się widokiem z lotu ptaka na centrum testowe Opla. Druga strefa imprezy — w pobliżu warsztatów i nowych budynków przeznaczonych do prac rozwojowych nad układami napędowymi — będzie nie mniej ciekawa. Tam, oprócz wystawy poświęconej ewolucji tego miejsc, od toru testowego po nowoczesne centrum testów i prac rozwojowych, zaprezentowane zostaną prototypy i samochody koncepcyjne. Fani będą mogli też wybrać ciekawe artykuły z aktualnej kolekcji firmy Opel.

Usiądź za kierownicą: specjalna oferta modeli marki Opel w Rodgau-Dudenhofen

Trudno zliczyć, ile modeli Opla poddano już rygorystycznym testom w Rodgau-Dudenhofen. Podczas obchodów jubileuszu odwiedzający będą mogli jednak sami zobaczyć wyniki. Do dyspozycji zainteresowanych jazdą próbną będzie około 150 samochodów marki Opel, od A jak Astra do Z jak Zafira; zaprezentowana zostanie szeroka gama nowych i używanych modeli Opla.

Do góry