loading

PRZYJEMNOŚĆ JAZDY.

To, jak siedzisz jest równie ważne jak to, gdzie siedzisz. Dotyczy to bezpośrednio Ciebie lub osoby, która właśnie dla Ciebie prowadzi. W Oplu Movano długi dzień pracy nie kończy się bólem pleców.

Kabina została skonstruowana w ergonomiczny sposób. Dzięki wygodnym fotelom, funkcjonalnie umieszczonej dźwigni zmiany biegów oraz regulowanej kierownicy, będziesz gotowy do drogi każdego kolejnego dnia.

Navi 50 IntelliLink

Ten opcjonalny system nawigacji wyróżnia się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Dynamiczna nawigacja dostarcza na bieżąco informacje o utrudnieniach w ruchu i oferuje mapy w widoku 2D lub 3D wyświetlane na 7” dotykowym ekranie, umieszczonym w zasięgu wzroku kierowcy na konsoli centralnej. Aktualizacja map odbywa się poprzez zintegrowane złącze USB. Inne przydatne funkcjonalności systemu to m.in. możliwość sparowania ze smartfonem i obsługa za pomocą funkcji komend głosowych wbudowanej w smartfonie lub przycisków sterowania na kolumnie kierownicy. Navi 50 IntelliLink wyposażony jest ponadto w złącze AUX-in oraz łączność Bluetooth® do obsługi zestawu głośnomówiącego i bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Opcjonalnie dostępny jest również cyfrowy tuner DAB+1.

1) Kompatybilność i dostępność niektórych funkcji zależy od rodzaju urządzenia i wersji systemu operacyjnego.

Opel Movano - Wejścia dla urządzeń audio (AUX-in i USB)

Wejścia dla urządzeń audio (AUX-in i USB)

Systemy audio posiadają złącza Aux-in, USB i łącze Bluetooth® w standardzie.

Opel Movano - Portal Bluetooth®

Portal Bluetooth®

Wygodny w użyciu i bardzo uniwersalny system umożliwia bezpieczne rozmowy przez podłączenie telefonu z Bluetooth® do zestawu głośnomówiącego.

Opel Movano - Klimatyzacja sterowana ręcznie

Klimatyzacja sterowana ręcznie

Zwiększa komfort jazdy i wydajność pracy. Dostępna również w ramach Pakietu Klimatyzacji, zawiera filtr przeciwpyłkowy (wyposażenie dodatkowe).

Opel Movano - Nawiewy klimatyzacji dla pasażerów tylnych siedzeń

Nawiewy klimatyzacji dla pasażerów tylnych siedzeń

Jako wyposażenie dodatkowe, dla większego komfortu pasażerów tylnych siedzeń, dostępne są oddzielne nawiewy klimatyzacji. Zapewniają one wysoki komfort wszystkim podróżującym (wyposażenie dodatkowe dla wersji Kombi).

Opel Movano - Ogrzewanie postojowe sterowane programatorem

Ogrzewanie postojowe sterowane programatorem

Natychmiastowe działanie nawiewu i niezaparowane szyby. System dostępny z programatorem, który monitoruje temperaturę i cykl nagrzewania kabiny (wyposażenie dodatkowe dla wersji Kombi).

Opel Movano - Ogrzewanie postojowe sterowane pilotem

Ogrzewanie postojowe sterowane pilotem

Pozwala na sterowanie i kontrolę nad systemem bez konieczności wsiadania do auta. Wyświetlacz na pilocie pokazuje wszystkie potrzebne ustawienia (wyposażenie dodatkowe dla wersji Kombi).

Układ klimatyzacji z tyłu w wersji Autobus

Podobnie jak w samolotach, pasażerowie Movano Autobus mogą mieć do dyspozycji nawiewy umieszczone w obudowie półki górnej. Umożliwiają one indywidualną regulacje kierunku i ilości powietrza (wyposażenie dodatkowe).

Opel Movano - Regulowane dysze nawiewu powietrza

Regulowane dysze nawiewu powietrza

Podobnie jak w samolotach, pasażerowie Movano mogą mieć do dyspozycji niezależnie sterowane nawiewy, dzięki którym regulują kierunek i ilość powietrza (wyposażenie dodatkowe dla wersji Autobus).

Otwierane okna boczne

Odsuwane szyby umożliwiają dopływ świeżego powietrza do wnętrza.

Ogrzewanie części pasażerskiej

Tylny system ogrzewania wyposażony jest w dwie nagrzewnice o mocy 4 kW z nawiewem powietrza rozmieszczonym pod fotelami. Może być zaprogramowany w celu wcześniejszego nagrzania wnętrza (wyposażenie dodatkowe dla wersji Autobus).

Opel Movano - Komfortowy fotel kierowcy

Komfortowy fotel kierowcy

Opcjonalnie dostępny jest profilowany fotel z regulacją wysokości, podparcia kręgosłupa lędźwiowego oraz z podłokietnikiem. Dostępny jako fotel pasażera.

Opel Movano - Funkcjonalna kabina

Funkcjonalna kabina

W kabinie Movano jest wiele praktycznych rozwiązań niezbędnych całej jego załodze, jak na przykład schowki na 2-litrowe butelki. Kierowca Opla Movano może się poczuć jak we własnym biurze.

Do wyposażenia standardowego należą:

  • Duże kieszenie w drzwiach
  • Dodatkowe pojemniki na drzwiach kierowcy
  • Schowek w desce rozdzielczej na monety, karty lub kwity parkingowe i kieszeń na telefon komórkowy
  • Uchwyty na napoje w desce rozdzielczej i z tyłu środkowego fotela
  • Półka i kieszeń na dokumenty w desce rozdzielczej
  • 11-litrowy schowek po stronie pasażera
  • Półki sufitowe dla kierowcy i pasażera
Opel Movano - Komfortowe fotele

Komfortowe fotele

Regulowane pochylenie oparcia o 19,5°, przestrzeń na uda o długości 660 mm oraz duża ilość miejsca na wysokości ramion zapewnia maksymalny komfort jazdy. Każdy fotel posiada 3-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz zagłówek (wyposażenie standardowe wersji Bus).

Opel Movano - Oświetlenie wnętrza

Oświetlenie wnętrza

Indywidualne oświetlenie górne dla każdego z pasażerów jest bardzo praktyczne, a oświetlenie podłogi pomaga szybko dotrzeć do właściwego miejsca (wyposażenie dodatkowe wersji Bus).

Opel Movano - Półki bagażowe

Półki bagażowe

Ergonomicznie umieszczone umożliwiają umieszczenie odzieży i innych małych przedmiotów (wyposażenie standardowe wersji Bus).

Opel Movano - Wysuwany stopień

Wysuwany stopień

Sterowany elektrycznie stopień wraz z uchwytem zamontowanym we wnętrzu ułatwia pasażerom wsiadanie i wysiadanie. Stopień rozkłada się automatycznie w chwili otwarcia drzwi bocznych oraz cofa się samoczynnie po ich zamknięciu (wyposażenie standardowe wersji Bus).

Opel Movano - Electric Sliding Door

Elektrycznie otwierane drzwi boczne

Zdalnie sterowane przez kierowcę, z systemem awaryjnego otwierania, stanowią praktyczne udogodnienie zarówno dla pasażerów, jak i podczas załadunku bagażu (wyposażenie dodatkowe wersji Bus).

Zestaw wskaźników

Czytelna, idealnie rozplanowana deska rozdzielcza ogranicza zmęczenie i zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Opel Movano - Komputer pokładowy

Komputer pokładowy

Podaje informacje dotyczące przebiegu, zużycia paliwa, zasięgu, czasu jazdy, przejechanego dystansu i średniej prędkości od ostatniego wyzerowania wskazań licznika (wyposażenie standardowe wersji Bus, dodatkowe wersji Kombi).

Opel Movano - Cyfrowy tachograf

Cyfrowy tachograf

Łatwy w obsłudze. Rejestruje czas pracy i odpoczynku kierowcy w celu gromadzenia i analizy danych na potrzeby zarządzania flotą (wyposażenie standardowe wersji Bus, dodatkowe wersji Kombi).

Opel Movano - Tempomat z ogranicznikiem prędkości

Tempomat z ogranicznikiem prędkości

Sterowany bezpośrednio z koła kierownicy. Istnieje możliwość aktywacji czasowego ograniczenia prędkości maksymalnej (wyposażenie dodatkowe).

Stałe ograniczenie prędkości

Można zaprogramować jedną z 4 prędkości maksymalnych (90, 100, 110, 130 km/h) dla ograniczenia zużycia paliwa i ryzyka wypadku. Funkcja nie może być wyłączona przez kierowcę (wyposażenie standardowe wersji Bus, dodatkowe wersji Kombi).

Opel Movano - Automatyczne sterowanie światłami i wycieraczkami

Automatyczne sterowanie światłami i wycieraczkami

Układ pozwala skupić się na drodze, szczególnie podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych (wyposażenie dodatkowe).