loading

OCHRONA ŁADUNKU I BEZPIECZEŃSTWO.

Porządek i bezpieczeństwo są niezbędne w każdym otoczeniu biznesowym. Opel Movano wyróżnia się nie tylko wysokim poziomem bezpieczeństwa aktywnego i biernego, ale także został wyposażony w wiele inteligentnych zabezpieczeń kabiny kierowcy oraz przestrzeni bagażowej.

Opel Movano - ESP®

System ESP®

Układ stabilizacji toru jazdy ESP® najnowszej generacji, współpracujący z układem wspomagającym ruszanie na pochyłościach, układem stabilizacji przyczepy oraz udoskonalonym systemem kontroli trakcji, znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa jazdy, chroniąc załogę i przewożony ładunek.

Szerokokątne lusterko

Proste, a zarazem sprytne rozwiązanie, które zredukuje stres dnia pracy. Umieszczone na osłonie słonecznej pasażera z przodu lusterko o wypukłej powierzchni zapewnia dodatkowy podgląd martwego pola widzenia. To szczególnie przydatna funkcjonalność podczas manewru cofania na ograniczonej przestrzeni.

Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu

Dostępny standardowo w wersji Autobus i opcjonalnie w Kombi. W przypadku przekroczenia linii pasa ruchu bez użycia kierunkowskazu, kierowca zostanie ostrzeżony sygnałem dźwiękowym i wizualnym.

Opel Movano - Statyczne doświetlenie zakrętów

Statyczne doświetlenie zakrętów

Aktywowany przy niskiej prędkości w momencie włączenia kierunkowskazu i odpowiednim położeniu koła kierownicy, oświetla drogę, tam gdzie potrzeba (wyposażenie dodatkowe).

Opel Movano - Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera

Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera

Opel Movano wyposażony jest w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów i poduszkę powietrzną kierowcy. Przednia poduszka powietrzna pasażera (z możliwością jej dezaktywacji) oraz poduszki boczne są dostępne jako wyposażenie dodatkowe.

Opel Movano - System automatycznego sterowania światłami drogowymi

System automatycznego sterowania światłami drogowymi

Wchodzący w skład wyposażenia standardowego wersji Autobus i dostępny opcjonalnie dla Movano Kombi, zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy w nocy. Automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, gdy wykryje inny pojazd z przodu.

Opel Movano - Czujniki parkowania

Czujniki parkowania

Podczas cofania układ informuje sygnałem akustycznym o potencjalnych przeszkodach znajdujących się za pojazdem (wyposażenie dodatkowe).

Opel Movano - 3-funkcyjny kluczyk

3-funkcyjny kluczyk

Kluczyk umożliwia niezależnie otwieranie i zamykanie drzwi przednich oraz drzwi tylnych i bocznych przestrzeni ładunkowej (lub wszystkich naraz). Należy do wyposażenia standardowego.

 • Przycisk 1
  - 1 naciśnięcie: odblokowanie drzwi kabiny
  - 2 naciśnięcia: odblokowanie wszystkich drzwi
 • Przycisk 2
  - 1 naciśnięcie: odblokowanie bocznych i tylnych drzwi przestrzeni ładunkowej
 • Przycisk 3
  - 1 naciśnięcie: zablokowanie wszystkich drzwi
Opel Movano - System alarmowy

System alarmowy

Opcjonalny system alarmowy jest wyposażony w ultradźwiękowe czujniki ruchu zabezpieczające cały pojazd (komorę silnika, kabinę i przestrzeń ładunkową) przed wtargnięciem.