loading

Całkowite bezpieczeństwo.

Nie ma znaczenia, jaki towar przewozisz. Nie ma znaczenia, kto siedzi na miejscu pasażerów czy kierowcy. W Oplu Vivaro zrobiono naprawdę wiele, aby podnieść poziom bezpieczeństwa, bez uszczerbku dla wydajności czy komfortu podróżowania.

Opel Vivaro - Bezpieczeństwo aktywne

Bezpieczeństwo aktywne

To między innymi:

 • Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESP®Plus
 • Antypoślizgowy układ ABS ze wspomaganiem hamowania awaryjnego
 • Elektroniczny system dystrybucji siły hamowania EBD
 • Układ wspomagania ruszania na pochyłościach HSA
 • Układ kontroli trakcji TC
 • Układ stabilizacji przyczepy TSP (dostępny z hakiem jako wyposażenie dodatkowe)

To całkiem sporo, jak na samochód dostawczy. Ale Opel Vivaro może zaoferować jeszcze więcej. Na przykład w skład elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy ESP®Plus wchodzą również:

 • Adaptacyjny system kontroli obciążenia pojazdu. Monitoruje i dostosowuje pracę systemu ESP®Plus w zależności od stopnia obciążenia samochodu (wyposażenie standardowe).
 • System ograniczający ryzyko dachowania. Wykorzystując czujniki systemu ESP®Plus, stale monitoruje tor jazdy i koryguje go, jeśli czujniki wykryją ruchy pojazdu mogące doprowadzić do jego wywrócenia.
 • System wspomagania awaryjnego hamowania HBA zwiększa ciśnienie w układzie, aby skrócić drogę hamowania w sytuacji zagrożenia.
Opel Vivaro - Bezpieczeństwo pasywne

Bezpieczeństwo pasywne

Do standardowych systemów bezpieczeństwa pasywnego należą:

 • Przednia poduszka powietrzna kierowcy
 • System przypominania o zapięciu pasów kierowcy / na przednich siedzeniach
 • Pasy bezpieczeństwa z ogranicznikiem napięcia z przodu / z tyłu
 • Zagłówek fotela kierowcy ograniczający ryzyko urazów kręgów szyjnych
 • Specjalna konstrukcja siedziska fotela zapobiegająca wyślizgiwaniu się kierowcy spod pasów bezpieczeństwa podczas kolizji
 • Zaczepy ISOFIX, w wersji Furgon z podwójną kabiną, do zamontowania dwóch fotelików dziecięcych na skrajnych siedzeniach kanapy 2. rzędu

Boczne i kurtynowe poduszki powietrzne należą do wyposażenia dodatkowego wszystkich wersji Vivaro.

Opel Vivaro - Nowe szerokokątne lusterko

Szerokokątne lusterko

Podwójne prawe lusterko zewnętrzne minimalizuje zagrożenia wynikające z niezauważenia przez kierowcę pojazdu w martwym polu. Jest ono wyposażone w sferyczne lustro zapewniające lepszą widoczność, na przykład podczas manewru wyprzedzania. Wyjątkowe szerokokątne lusterko, umiesycyone po stronie pasażera, w osłonie przeciwsłonecznej, poprawia widoczność w tak zwanym martwym polu, w szczególności w Furgonie nieprzeszklonym w tylnej części nadwozia.

System monitorowania ciśnienia w oponach TPMS

System kontroluje prawidłowy poziom ciśnienia w oponach podczas jazdy. W przypadku nieprawidłowości, system ostrzega kierowcę sygnałem wizualnym na tablicy wskaźników.

Opel Vivaro - Ochrona pieszych

Ochrona pieszych

Specjalna konstrukcja przedniego zderzaka z twardszą strefą dolną i absorbującą energię częścią górną ogranicza ryzyko uszkodzeń nóg i kolan. W przypadku uderzenia głową, maska samochodu w znacznym stopniu tłumi siłę uderzenia.

System alarmowy

System alarmowy w Oplu Vivaro – sygnałem dźwiękowym i migającymi światłami – sygnalizuje próbę nieuprawionego otwarcia pojazdu. Jest wyposażony we własne źródło zasilania. Posiada wszystkie certyfikaty brytyjskiego instytutu badawczego Thatcham, reprezentującego interesy towarzystw ubezpieczeniowych.

System antywłamaniowy

Przednie drzwi można wyposażyć w fabryczny system podwójnego ryglowania zamków (deadlock) utrudniający otwarcie ich od środka. Pojazd jest w ten sposób dodatkowo zabezpieczony przed kradzieżą.

Dealer podejmuje starania w celu zapewnienia by zawartość niniejszej witryny internetowej (“Witryna”) była dokładna i aktualna oraz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę wynikłą z polegania na zawartości Witryny. Z uwagi na stały rozwój produktów, Opel Poland Sp. z o.o. oraz Dealerzy marki Opel zastrzegają sobie w każdej chwili prawo do wprowadzenia zmian m.in. w zakresie oferowanych modeli, kolorów, budowy, specyfikacji, wyposażenia i cen. Cenniki modeli i promocje przedstawione na niniejszej stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i są publikowane jedynie dla celów informacyjnych. Indywidualne uzgodnienie właściwości, ceny i specyfikacji technicznej pojazdu następuje w umowie sprzedaży pojazdu zawieranej z Dealerem marki Opel. Niektóre informacje znajdujące się w Witrynie mogą nie być dokładne z uwagi na mogące wystąpić zmiany w specyfikacji produktów po ich wprowadzeniu na rynek. Niektóre elementy wyposażenia opisane lub zaprezentowane w Witrynie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. W związku z powyższym seryjnie produkowane pojazdy dostępne w ofercie Dealerów marki Opel mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach. Niektóre z opcji wyposażenia dodatkowego, składają się z kilku połączonych elementów (np. reflektory biksenonowe AFL+ zawierają również spryskiwacze reflektorów czy światła dzienne LED), mogą zawierać w swoim opisie również te elementy, które stanowią już wyposażenie standardowe wyższej wersji wyposażeniowej danego modelu. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji danego produktu w wybranym kraju należy kontaktować się z właściwym Dealerem marki Opel.